Menu
TRAFIC

După un 2-5 pe teren, Gloria Berevoeşti câştigă, la masa verde, meciul cu FC Aripi Piteşti

• Written by Evenimentul Muscelean
  • Hits: 434

Partida dintre Gloria Berevoeşti şi FC Aripi Piteşti, disputată, duminică, la prânz, pe Stadionul Comunal din Berevoeşti, s-a încheiat cu victoria categorică a echipei oaspete 5-2! În pauza dintre reprize, însă, când scorul era deja 3-0 pentru oaspeţi, delegatul echipei gazdă, Constantin Popescu, a contestat dreptul de joc al lui Ilie Toma, jucătorul cu numărul 5 din tabăra adversă. Conform informaţiilor de pe site-ul Asociaţiei Judeţene de Fotbal Argeş, contestaţia a fost formulată în prezenţa ambilor delegaţi, la pauza dintre reprize, şi a fost susţinută financiar de către echipa ACS Gloria Berevoeşti, iar jucătorul contestat nu s-a prezentat să-şi treacă datele personale în raportul de arbitraj. Rezoluţia a fost: „Jocul se omologhează cu rezultatul de 3-0 în favoarea echipei ACS Gloria Berevoeşti, conform art. 83.10.1, iar echipa FC Aripi Piteşti primeşte o penalitate financiară de 700 lei, conform listei anexe la Regulamentul AJF, poziţia 29, coloana 4, şi restituirea taxei de contestaţie echipei Gloria Berevoeşti.” În urma acestei decizii, echipa antrenată de Alin Durdun adună 6 puncte în clasament şi ocupă în prezent locul 15, iar FC Aripi Piteşti rămâne pe ultimul loc al clasamentului. Alex BARBU